sensesrestaurant.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i odżywianiu

Zdrowie

Czy można pracować w niemieckiej branży opieki bez znajomości języka?

Czy można pracować w niemieckiej branży opieki bez znajomości języka?

Coraz więcej doświadczonych opiekunek i opiekunek osób starszych z naszego kraju decyduje się na emigrację zarobkową do Niemiec. Niestety, choć opiekunowie i opiekunki wielokrotnie wyrażali swoje niezadowolenie związane z wynagrodzeniem, jakie jest im oferowane w naszym kraju. Nie da się ukryć, że w porównaniu do innych, europejskich krajów, średnia pensja opiekuna lub opiekunki w Polsce nie przedstawia się w zbyt kolorowych barwach. Właśnie dlatego, coraz częściej opiekunowie i opiekunki decydują się na to, by wyemigrować za granicę – szczególnie do kraju naszego zachodniego sąsiada. Jednak czy można rzeczywiście znaleźć zatrudnienie w niemieckiej branży opieki bez znajomości języka?

Jakie szanse ma opiekunka osób starszych w Niemczech?

Nie da się ukryć, że opiekunka osób starszych za granicą nie będzie miała zbyt wielkich utrudnień. Wszystko to wynika przede wszystkim z tego, że niemiecka branża opieki zmaga się obecnie z ogromnym kryzysem kadrowym. W praktyce oznacza to, że osób potrzebujących opieki stale przybywa, zaś rąk do pracy stale ubywa. W efekcie niemieccy pracodawcy muszą dołożyć wszelkich starań do tego, by uzupełnić braki kadrowe najszybciej jak jest to tylko możliwe. Właśnie dlatego opiekunki i opiekunowie z naszego kraju nie powinni mieć większych problemów z tym, by znaleźć legalne zatrudnienie i móc cieszyć się o wiele wyższym wynagrodzeniem niż w naszym kraju. Z pewnością takiej szansy nie będą mogli zmarnować!

Nie znasz języka? Żaden problem!

Wielu opiekunów i wiele opiekunek z naszego kraju wręcz marzy o tym, by rozpocząć pracę w niemieckiej branży opieki. Jednak praca dla opiekunki w niemczech bez znajomości języka dawniej była tylko odległym marzeniem. Obecnie jednak praktycznie wszystko w tej kwestii diametralnie się zmieniło. Okazuje się, że w związku ze wspomnianym już deficytem specjalistów, niemieccy pracodawcy znacznie musieli obniżyć swoje wymagania. W efekcie opiekunowie i opiekunki z naszego kraju, nawet bez znajomości języka, mogą śmiało próbować swoich sił w pracy w niemieckiej branży opieki. Niemniej jednak nie mogą oni zapomnieć o tym, że brak umiejętności językowych, powinien być sprytnie zamaskowany przez pokaźne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Wobec tego warto posiadać ukończone kursy i szkolenia, gdyż to właśnie dzięki nim będzie można znacznie zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, nawet w momencie, kiedy nie znamy lokalnego języka. Koniecznie więc trzeba o tym pamiętać, zanim zdecydujemy się wysłać nasze CV.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij