sensesrestaurant.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i odżywianiu

Zdrowie

Czym jest bezpieczne wybielanie zębów?

Czym jest bezpieczne wybielanie zębów?

Bardzo dużo osób zastanawia się, na czym polega bezpieczne wybielanie zębów. Przede wszystkim trzeba udać się do renomowanej kliniki stomatologicznej. Doświadczony stomatolog przedstawi najlepsze metody wybielania zębów.

Wybielanie zębów metody

Oczywiste jest to, że uśmiech jest najlepszą wizytówką każdego człowieka. Niestety ciężko uzyskać piękne i białe zęby poprzez stosowanie domowych sposobów. Okazuje się, że wizyta u dentysty powinna pomóc rozprawić się z przebarwieniami. Dodatkowo sprawi, iż uśmiech zyska niepowtarzalnych blask, a ponadto moc przyciągania. Warto dowiedzieć się, na czym polega wybielanie zębów u dentysty. Należy nadmienić, że w stacjonarnych drogeriach można kupić bardzo dużo zestawów do wybielania zębów. Pomimo że kuszą niskimi cenami, to jednak profesjonalny zabieg dentystyczny jest o wiele lepszym wyborem. Przede wszystkim w ten sposób można usunąć wszystkie przebarwienia. Oprócz tego produkty oferowane w sklepach mogą doprowadzić do zniszczenia szkliwa. Z tego powodu, jeśli celem jest uzyskanie pięknego uśmiechu, zdecydowanie najlepiej będzie udać się do kliniki stomatologicznej, w której oferowane są zabiegi wybielania zębów.

Na czym polega wybielanie zębów?

Warto dodać, że wybielanie zębów u stomatologa jest zawsze poprzedzone wnikliwą analizą uzębienia. Specjalista oceni, czy w konkretnym przypadku można wykonać tego typu zabieg. Trzeba też wiedzieć o tym, czy zęby nie są zbyt słabe. Nierzadko jest tak, że ich stan nie pozwoli na przeprowadzenie kompleksowego wybielania zębów. Jest to absolutny priorytet w przypadku takiego zabiegu dentystycznego. Jak się okazuje, przez nieszczelne wypełnienie bądź ubytek próchniczy żel wybielający może wniknąć w głąb zęba i spowodować bardzo silny ból. Ponadto może to spowodować nadwrażliwość, co bywa bardzo problematyczne.

Dobry dentysta przeprowadzi także wywiad, w którym zapyta między innymi o to, czy pacjent jest uczulony na któryś ze składników żelu do wybielania zębów. Ponadto trzeba dowiedzieć się, czy pacjent przyjmuje leki, które nierzadko kolidują z takim zabiegiem. Okazuje się, że podstawowym przeciwwskazaniem do zabiegu wybielania zębów jest osłabienie układu odpornościowego. Z tego powodu lekarz zapyta też o samopoczucie, a ponadto ogólny stan zdrowia pacjenta.

Jakie powinno być bezpieczne wybielanie zębów?

Bardzo dużo osób zastanawia się, na czym polega bezpieczne wybielanie zębów u stomatologa. Przede wszystkim istotny jest wywiad oraz przegląd jamy ustnej. Jednakże nie są to jedyne czynności mogące okazać się wymagane, żeby bezpiecznie przeprowadzić zabieg wybielania zębów. Stomatolog może też zlecić zabieg higienizacji. Pod takowym pojęciem rozumuje się również skaling oraz piaskowanie. Trzeba też wiedzieć o tym, że tego typu zabiegi pozwalają usunąć osad, a dodatkowo kamień nazębny. Jego obecność nierzadko wpływa negatywnie na efekt. Dodatkowo uniemożliwia równomierne rozjaśnienie uzębienia. Istotne jest także to, że higienizacja powinna zostać przeprowadzona parę dni przed wybielaniem zębów.

Udostępnij