sensesrestaurant.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i odżywianiu

DietaKuchnia

Co zrobić na obiad szybko i tanio?

Co zrobić na obiad szybko i tanio?

Zastanawiasz się, co zrobić na obiad szybko i tanio, ale nie możesz znaleźć dobrej inspiracji? Przychodzimy z kilkoma pomysłami, które zainspirują Cię do gotowania, nawet jeśli brakuje Ci na to czasu lub jesteś po ciężkim dniu pracy. Wymyślanie menu na kolejny dzień wcale nie musi być problematyczne i nużące.

Co znajdziesz w tym artykule?

  • Co zrobić na obiad szybko i tanio?
  • Co na obiad szybko i tanio – o czym pamiętać przy wyborze składników?
  • Pomysły na obiady

Sprawdź też: https://sensesrestaurant.pl/co-zrobic-na-obiad-z-miesa-mielonego/

Co zrobić na obiad szybko i tanio?

Codziennie można by spędzać godziny na samym szukaniu przepisów, a kolejne na gotowaniu i sprzątaniu. Nie każdy ma możliwość, ani nawet ochotę na poświęcanie wolnego czasu na coś tak prostego jak gotowanie. Co na obiad szybko i tanio, ale jednocześnie smacznie? To pytanie pojawia się niemal za każdym razem, gdy zaczynasz odczuwać głód.

Pomysły na obiad często opieramy o składniki, które już znajdziemy w swojej kuchni. W takim wypadku dobrym wyborem mogą być zapiekanki. Makaronowe czy ziemniaczane są nadzwyczaj proste do przygotowania i wymagają jedynie podstawowych składników. Ich atutem jest to, że możesz dorzucać do nich dowolne dodatki, na które tylko masz ochotę. 

Również świetne będą sałatki wszelkiego rodzaju przygotowywane w domu. Świeże warzywa  znajdziemy w przystępnych cenach, zwłaszcza na targach. Możemy je przechowywać nawet do kilku dni, więc nie wymaga to od nas wycieczek na codzienne zakupy. 

Kolejnym z tanich przepisów, które mogą Cię zainteresować są naleśniki. Ich przygotowanie zajmie do 30 minut, a podanie będzie zależało od tego, na co masz ochotę. Świetnie smakują zarówno na słodko, jak i na słono, zapiekane lub prosto z patelni. 

Pełnowartościowym posiłkiem, który będzie wymagał od Ciebie minimum uwagi i czasu są wszelkiego rodzaju zupy i kremy. Mogą być również przygotowane w dodatkowej porcji na kolejny dzień dla zaoszczędzenia czasu.

Zobacz również: https://sensesrestaurant.pl/co-mozna-zrobic-w-piekarniku-na-szybko/

Co na obiad szybko i tanio – o czym pamiętać przy wyborze składników?

Udało Ci się wybrać przepis – pierwszy krok już za Tobą! Pozostało tylko wybrać składniki i zacząć działać! Jeśli gotujesz z tego, co aktualnie jest w Twojej kuchni, możesz pominąć nawet kolejny krok, ale jeśli czekają Cię zakupy, jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać. 

Przy kupowaniu składników typu warzywa, owoce, mięso czy wędliny, dobrze jest sprawdzić ich świeżość. Zwłaszcza, jeśli chcesz przygotować z nich również obiad w kolejnych dniach.

Zwracaj uwagę na skład tego, co wybierasz. Często produkty zawierają niepotrzebne dodatki lub niezdrowe konserwanty czy barwniki, których nie potrzebujesz w swojej diecie. Jedzenie bez tych składników niekoniecznie musi być droższe, często znajdziesz jakościowe zamienniki w podobnej cenie.

Gdy mowa o cenie, na nią również warto zwracać uwagę! Szukaj ciekawych produktów na promocjach lub korzystaj z dostępnych w sklepach rabatów, nieraz obniży to Twój końcowy rachunek.

Pomysły na obiad

Zatem, co zrobić na obiad szybko i tanio? Otóż pomysłów jest całe mnóstwo! Modyfikacji, które możesz wprowadzać może nawet drugie tyle. Ważne jest, aby przygotować wstępny plan i listę składników, które będą Ci potrzebne. Wtedy czas gotowania znacznie się skróci, a sama czynność będzie  przyjemniejsza i łatwiejsza. 

W przygotowywaniu obiadów możesz również skupić się na gotowaniu obiadów kilkudniowych lub przygotowywanie ich z wyprzedzeniem na dni, w których Twój grafik jest już przepełniony.

Udostępnij