sensesrestaurant.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i odżywianiu

DietaKuchnia

Jedzenie w podróży – smacznie i zdrowo

Jedzenie w podróży – smacznie i zdrowo

Na pewno kusi Cię propozycja kupienia gotowych przekąsek, które nie wymagają czasu do przygotowania i są łatwo dostępne w każdym sklepie. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby było smacznie, odżywczo i zdrowo, lepiej przygotować pożywienie samemu. Przychodzimy z pomysłami na jedzenie w podróży, które mogą Cię zainspirować.

Co znajdziesz w tym artykule:

  • Co zrobić na wyjazd do jedzenia?
  • Na co zwracać uwagę, gdy wybierasz jedzenie na podróż?
  • Czego nie zabierać w podróż?

Sprawdź także: https://sensesrestaurant.pl/co-zrobic-z-bananow-na-szybko/

Co zrobić na wyjazd do jedzenia?

Jedzenie w podróży jest ostatnim z dylematów, jaki czeka na Ciebie przed samym wyjazdem. Z pewnością zastanawiasz się co przygotować, żeby nie spędzić kilku godzin w kuchni i jakie jedzenie najlepiej wybrać, aby nie mieć przykrych niespodzianek w trasie. 

Na pewno warto skupić się na wszelkiego rodzaju szybkich przekąskach tj. tortille ze świeżymi warzywami, sałatki, ulubione owoce, może nawet klasyczne kanapki. Zależnie od czasu, który spędzisz w podróży możesz również zdecydować się na owsianki, jogurty naturalne z ulubionymi dodatkami. Dobrze również zabrać ze sobą koktajle ze świeżych owoców.

Jeśli chcesz poświęcić więcej czasu na szykowanie przekąsek, możesz zrobić własne ciasteczka owsiane lub batoniki energetyczne, czy drożdżówki. 

Na co zwracać uwagę, gdy wybierasz jedzenie w podróży?

Po pierwsze wszystkie składniki do przygotowania wybranego jedzenia powinny być świeże. Zwłaszcza, jeśli czeka Cię kilkugodzinna trasa. Nikt nie chciałby otworzyć wyczekiwanej przekąski tylko po to, aby przekonać się, że nie nadaje się ona do spożycia.

Również na etapie planowania dobrze jest sprawdzić, jak dużo czasu zajmuje przygotowanie każdej z przekąsek. Nie warto spieszyć się przed samym wyjazdem!

Najlepiej, gdyby Twoje jedzenie w podróży było łatwe do spożycia oraz takie, po które możesz sięgnąć w każdej chwili i łatwo znajdziesz je w swoim bagażu. Powinno też jak najmniej brudzić przy jedzeniu i być szczelnie zapakowane, aby zachować swoją świeżość przez dłuższy czas.

Przy wyborze skup się jedynie na tym, co lubisz. Jedzenie w podróży jest dodatkiem, który może Ci umilić wyjazd. Nigdy nie powinno w żaden sposób utrudniać czy psuć Twojej wycieczki!

Czego nie zabierać w podróż?

Należy unikać tłustego jedzenia, które będzie dla Ciebie ciężkostrawne. Wszelkiego rodzaju domowe obiady, kiszone produkty, gulasze, fastfoody, frytki mogą wywołać senność, niestrawność i zepsuć Twoją wycieczkę. 

Również warto odpuścić sobie słodycze, które dają fałszywe wrażenie nasycenia i powodują, że głód wraca jeszcze szybciej. Podobnie jest ze słonymi przekąskami typu chipsy, nachosy.

Nawodnienie jest bardzo ważne w trasie. Nie należy jednak zabierać ze sobą napojów gazowanych, słodzonych czy zawierających niepotrzebne barwniki czy konserwanty. Mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości, bóle brzucha, nie nawadniają i nie zawierają pożądanych składników, które potrzebne są przy całodziennym wysiłku.

Jeśli podróżujesz z innymi osobami lub transportem publicznym, warto unikać też produktów, które mają silny zapach. Utrudnia to wspólne podróżowanie Mogą to być na przykład ryby, jajka czy konserwy.

Udostępnij