sensesrestaurant.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i odżywianiu

Kuchnia

Jaką patelnię wybrać? Najlepsze modele

Jaką patelnię wybrać? Najlepsze modele

Wiele osób zastanawia się, jaką patelnię wybrać. Wybór jest ważny, bowiem jest to jeden z podstawowych elementów wyposażenia kuchni. Z tego powodu dobrze dowiedzieć się, jaka patelnia jest najlepszą opcją.

Dobra patelnia

Na rynku można zakupić dobrej jakości patelnie. Jednakże ich wybór nie zawsze jest taki prosty. Okazuje się, że dostępne są modele zrobione z żeliwa, stali, a ponadto kamienia. Dostępne są również patelnie z aluminium. Bardzo dużo zależy od prywatnych preferencji. Należy jednak wiedzieć, że poszczególne modele różnią się powłokami. Na niektórych został zastosowany teflon, a w jeszcze innych wykorzystuje się powłokę ceramiczną. Warto też wspomnieć o dnie emaliowanym, bowiem takie patelnie są również popularne. Co istotne, poszczególne typy patelni do smażenia nierzadko mają inne zastosowanie. Ponadto w sklepach oprócz standardowych patelni z płaskim dnem, które idealnie sprawdzają się w czasie smażenia większości potraw, można znaleźć też modele przeznaczone do grillowania pożywienia. Istnieją również patelnie przeznaczone do smażenia jajek, naleśników i tak dalej. Dlatego wiele osób ma problemy z wybraniem odpowiedniej patelni. Nic w tym dziwnego, wszak wybór jest spory.

Wybór dobrej patelni

Wiele osób zastanawia się, jakie modele patelni są najlepsze. Często szukany jest sprzęt, dzięki któremu można smażyć, podgrzewać, a także dusić przepyszne potrawy. Na rynku do kupienia jest patelnia uniwersalna. Zwana jest też klasyczną. Okazuje się, że patelnie uniwersalne wyróżniają się dość niskimi brzegami oraz płaskim dnem. Można je zakupić w praktycznie każdym sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. Dostępne są w przystępnych cenach. Jednakże zawsze najlepiej postawić na renomowanego producenta patelni, gdyż jakość zawsze powinna być kwestią priorytetową. Nierzadko klasyczne modele różnią się od siebie wielkością, a ponadto rodzajem zastosowanej powłoki. Tego typu sprzęt z pewnością powinien znaleźć się w każdej domowej kuchni. Jak się okazuje, na klasycznej patelni z łatwością można przygotować potrawy, które wymagają smażenia na małej ilości tłuszczu. Są idealne do przygotowywania warzyw bądź mięsa.

Jaką patelnię najlepiej zakupić?

W obecnych czasach wiele osób ma problem z doborem odpowiedniej patelni. Jest tak, ponieważ można zakupić wiele ich typów. Na rynku dostępna jest do kupienia patelnia przeznaczona do grillowania mięsa. W przypadku, gdy przez cały rok tęskni się za smakiem grillowanego jedzenia, zdecydowanie warto zainwestować w taki model. Nie trzeba czekać do wiosny, żeby rozkoszować się warzywami bądź przepysznym grillowanym mięsem. Należy wiedzieć, że to, co wyróżnia taką patelnię, są rowki bądź kratka, która znajduje się na jej dnie. Trzeba wiedzieć o tym, że ich ułożenie sprawia, iż powietrze dostaje się do potrawy od dołu. W ten sposób o wiele łatwiej jest uzyskać taki efekt, jak w czasie klasycznego grillowania. Zdecydowanie warto zakupić dobrej jakości patelnię. Okazuje się, że będzie to zakup na co najmniej kilka sezonów. Dlatego warto zawsze stawiać na sprawdzoną markę.

Udostępnij